2:00 pm - Wednesday August 15, 2018

Programul şi televizările meciurilor de la CM de Fotbal Rusia 2018

În perioada 14 iunie – 15 iulie, Rusia va găzdui Campionatul Mondial de Fotbal, competiţie la care participă 32 de echipe. Acestea au fost împărite în opt grupe de câte patru, după cum urmează:  Grupa A: Rusia, Arabia Saudită, Egipt, Uruguay; Grupa B: Portugalia, Spania, Maroc, Iran; Grupa C: Franţa, Australia, Peru, Danemarca; Grupa D: Argentina, Islanda, Croaţia, Nigeria; Grupa E: Brazilia, Elveţia, Costa Rica, Serbia; Grupa F: Germania, Mexic, Suedia, Coreea de Sud; Grupa G: Belgia, Panama, Tunisia, Anglia; Grupa H: Polonia, Senegal, Columbia, Japonia. Iată, în continuare, programul complet al celor 64 de meciuri de la CM 2018 – faza grupelor şi fazele eliminatorii. Meciurile vor fi transmise în România, de TVR.

 

Faza grupelor CM 2018
* 14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
* 15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
* 15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
* 15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci) – TVR 1, TVR HD
* 16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia (Kazan) – TVR 1, TVR HD
* 16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
* 16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk) – TVR 1, TVR HD
* 16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
* 17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara) – TVR 1, TVR HD
* 17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
* 17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD
* 18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
* 18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci) – TVR 1, TVR HD
* 18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) – TVR 1, TVR HD
* 19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
* 19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk) – TVR 1, TVR HD
* 19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
* 20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
* 20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov Don) – TVR 1, TVR HD
* 20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan) – TVR 1, TVR HD
* 21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
* 21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara) – TVR 1, TVR HD
* 21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
* 22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
* 22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) – TVR 1, TVR HD
* 22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
* 23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
* 23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci) – TVR 1, TVR HD
* 23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) – TVR 1, TVR HD
* 24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
* 24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
* 24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan) – TVR 1, TVR HD
* 25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara) – TVR 1, TVR HD
* 25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd) – TVR 2
* 25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
* 25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk) – TVR 2
* 26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
* 26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci) – TVR 2
* 26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD
* 26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) – TVR 2
* 27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) – TVR 2
* 27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) – TVR 1, TVR HD
* 27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
* 27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod) – TVR 2
* 28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd) – TVR 2
* 28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara) – TVR 1, TVR HD
* 28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
* 28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk) – TVR 2

Optimi de finală CM 2018
* 30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan) – TVR 1, TVR HD
* 30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci) – TVR 1, TVR HD
* 1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
* 1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
* 2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara) – TVR 1, TVR HD
* 2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD
* 3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
* 3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

 

Sferturi de finală CM 2018
 

* 6 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
* 6 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan) – TVR 1, TVR HD
* 7 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara) – TVR 1, TVR HD
* 7 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci) – TVR 1, TVR HD

Semifinale CM 2018
* 10 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
* 11 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Finala pentru locul 3 CM 2018
* 14 iulie, ora 17:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

Finala CM 2018
* 15, iulie, ora 18:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

 

 

Filed in: Informațía zilei, Sport

Comments are closed.

;