Politehnica Iași – Ralph Brașov 71-70. Ieșenii, la cea de-a treia victorie consecutivă

Baschetbaliștii ieșeni au bifat sâmbătă cea de-a treia victorie consecutivă în campionat, după ce au învins în Sala Polivalentă, cu scorul de 71-70 (12-14, 16-15, 12-14, 20-17,11-10), formația ACS Ralph Brașov.  Partida, contând pentru etapa a XVIII-a a Ligii 1, a fost una cu adevărat dramatică, în care a fost nevoie de o repriză suplimentară de prelungiri pentru desemnarea câștigătoarei. Pentru gazde au punctat: Dragoslav 19 puncte (9 recuperări), Pădineanu 7 (1×3), Rotariu 14, Florea 20 (1×3) și Popovici 12. În urma rezultatului de sâmbătă, Politehnica Iași ocupă locul 11 în clasament. Etapa viitoare, elevii antrenorului Gabriel Clapon vor întâlni la finalul săptămânii viitoare, în deplasare, formația Universitatea Craiova.