5:13 pm - Tuesday April 19, 6687

CSMS Iași s-a calificat în ”sferturile” Cupei României

csms

După ce, în urmă cu numai cinci zile pierdeau în campionat, pe teren propriu, cu scorul de 0-1 în fața Concordiei Chiajna, fotbaliștii de la CSMS Iași și-au luat marți seara revanșa în fața ilfovenilor, chiar pe terenul acestora, în Cupa României. Trupa lui Nicolo Napoli a câștigat cu 2-1 (0-1) meciul din ”optimile” celei mai populare competiții fotbalistice din România, reușid să se califice în ”sferturile” întrecerii. Gazdele au fost cele au deschis scorul, în minutul 27, prin Răsdan, însă în repriza a doua, certați serioși la pauză de antrenorul Nicolo Napoli, oaspeții au reușit să întoarcă soarta partidei, prin golurile lui Bădic (min. 50) și Frăsinescu (min. 70): CSMS Iași a evoluat în formula: Grahovac – Mihalache, Ciucă, Dantas (min. 46 Frăsinescu), Țigănașu (min. 90 Crețu) – Mitic, Enescu, Bădic (min. 86 Bosoi), Bole – Vasile Gheorghe, Golubovic. În celelalte două ”sferturi” ale Cupei României, disputate marți după amiază, s-au înregistrat rezultatele: FC Brașov – Astra Giurgiu 3-4 (după prelungiri) și ACS Poli Timișoara – Petrolul Ploiești 2-1. Miercuri, în cadrul aceleiași competiții, sunt programate partidele: SC Bacău – ASA Tg. Mureș (ora 14.30), Viitorul 2 Constanța – CFR Cluj (ora 18.00) și Pandurii Tg. Jiu – Dinamo (ora 20.00), iar joi întâlnirile: Viitorul Constanța – FC Botoșani (ora 18.00) și FCM Baia Mare – Steaua (ora 20.30).