CSMS Iași, învinsă de Lokomotiv Plovdiv

csms

CSMS Iași a pierdut cel de-al doilea meci disputat în Antalya, cu scorul de 0-1 (0-1), în fața formației Lokomotiv Plovdiv (locul al VII-lea în campionatul Bulgariei). Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 33, după o gafă a portarului Grahovac. În minutul 25, ieșenii au înscris în poarta bulgarilor, însă golul lui Enescu a fost anulat  de arbitru pe motiv de offside. Antrenorul Nicolo Napoli a început partida în formula: Grahovac – Voicu, Frăsinescu, Mihalache, Țigănașu – Mitic, Enescu, Crețu, Bole – Viveiros, Golubovic. În repriza a doua, tehnicianul ieșean a schimbat aproape în totalitate echipa, în teren fiind trimiși Caparco, Sarici, Ciucă, Piccioni, Goge, Bosoi, Moldovan, Târșă și V. Gheorghe. În următorul meci din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, CSMS Iași va întâlni joi, 28 ianuarie, formația gruzină Chikhura Sachere.