CSMS Iași, la prima victorie în cadrul stagiului de pregătire din Turcia

csms

CSMS Iași a bifat duminică după amiază prima victorie în cadrul stagiului de pregătire pe care-l efectuează la Bolu (Turcia), după ce a învins cu scorul de 1-0 (1-0) pe FC Voluntari. Unicul gol al partidei a fost înscris în prima repriză de Andrei Cristea. Meciul s-a întrerupt în minutul 70, după ce, în urma unui duel în careu, la care au sărit cu capul Adrian Bălan și Alessandro Caparco, acesta din urmă a căzut rău și și-a pierdut, pentru câteva secunde, cunoștința. Portarul Iașiului a fost scos cu ambulanța de pe teren și transportat la spital, însă potrivit medicilor, starea acestuia este bună, el fiind, de altfel, externat în cursul serii. Antrenorul Nicolo Napoli a început partida cu ilfovenii în următoarea formulă: Grahovac – Voicu, Mihalache, Ciucă, Bădic – Ciucur, Mitic, V. Gheorghe, Țigănașu – A. Cristea, Roman. În partea a doua au mai fost introduși în teren Caparco, Frăsinescu, Crețu, Sato, Goge, Bosoi, Boiciuc, Piccioni, Saric și Chelaru. Ieșenii vor susține următoarea partidă de verificare, înainte de întoarcerea acasă, miercuri, 6 iulie, în compania multiplei campioane a Turciei, formația Fenerbahce Istanbul. Până acum, în stagiul de pregătire de la Bolu, ieșenii au obținut o victorie (1-0 cu FC Voluntari) și trei rezultate de egalitate (3-3 cu Nefci Baku, 1-1 cu Osmanlispor și 1-1 cu o selecționată a fotbaliștilor africani care evoluează în Turcia).

Filed in: Sport