Egal în cel de-al doilea amical susţinut de CSM Politehnica Iaşi în Antalya

CSM Politehnica Iaşi a terminat la egalitate, joi după amiază, scor 1-1 (0-1), cu formaţia FK Rostov (locul X în prima ligă din Rusia), în cel de-al doilea joc amical disputat în cadrul cantonamentului pe care-l efectuează în Antalya. Conduşi la pauză, în urma reuşitei lui Soloviev (min. 39), elevii lui Flavius Stoican au egalat în repriza a doua, prin Andrei Sin (min. 54), după o centrare a lui Alexandru Zaharia. Ieşenii au început partida, la care a asistat şi selecţionerul naţionalei României, Cosmin Contra, cu următorul “11”: Koşelev – Sin, Mihalache, Frăsinescu, Bădic – Qaka, Cioinac – Jo Santos, Pedro Mendes, Platini – A. Cristea. La pauză, Koşelev, Frăsinescu, Pedro Mendes, Platini şi A. Cristea au fost înlocuiţi cu Rusu, Jagodinskis, Bosoi, Zaharia şi Kizito. În minutul 68, în locul lui Sin, Qaka şi Cioinac au intrat Panţîru, Chelaru şi Mihăescu. În minutul 79, Danale i-a luat locul în teren lui Jo Santos, iar în minutul 80, Taciuc şi Vlădeanu i-au înlocuit pe Bădic şi Mihalache. Kelava, Ştefănescu şi Gavrilă au fost menajaţi de antrenorul Flavius Stoican, ei acuzând uşoare probleme medicale. Următorul meci de verificare al ieşenilor este programat vineri, contra polonezilor de la Korona Kielce, locul 7 la finalul turului în în prima ligă din această ţară. Reamintim, în primul meci din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, CSM Politehnica Iaşi a învins cu scorul de 2-1 (0-1) formaţia Olmaliq FK, din prima ligă din Uzbekistan.