Ştiinţa Miroslava – Sporting Comstar Vaslui 5-0, într-un meci amical disputat în Copou

Într-un meci de verificare, disputat pe terenul sintetic din Complexul Sportiv “Emil Alexandrescu” din Copou, Ştiinţa Miroslava a învins miercuri după amiază pe Sporting Comstar Vaslui (locul II în Liga 4) cu scorul de 5-0 (0-0), prin golurile semnate de Grigoriu (două), Botezatu (două) şi un autogol al oaspeţilor. Pe un teren greu, îngheţat, cele două formaţii au evoluat cu multă ardoare, prima repriză încheindu-se cu un surprinzător scor alb, datorat în bună măsură evoluţiei peste aşteptări a formaţiei vasluiene. În repriza secundă, odată cu efectuarea de către cei doi antrenori a unui număr mare de schimbări, raportul de forţe din teren s-a înclinat categoric în favoarea gazdelor, care au câştigat pe deplin meritat disputa. Următorul test pentru elevii lui Tibor Selymeş va avea loc sâmbătă, 11 februarie, tot pe terenul II din Copou, în compania formaţiei Aerostar Bacău.

Filed in: Informațía zilei, Sport