CSMS Iași – FC Clinceni 0-2 (0-0)

După trei victorii consecutive, CSMS Iași a înregistrat, sâmbătă, prima înfrângere în actualul sezon al Ligii a II (Seria I), pe teren propriu, în fața principalei contracandidate la promovare, formația FC Clinceni. După un joc în care au fost de nerecunoscut, elevii lui Costel Enache au părăsit învinși partida disputată pe Stadionul ”Emil Alexandrescu”, după ce oaspeții au punctat în minutul 85, prin Roșu, după un șut puternic de la marginea careului, și în minutul 90, prin fostul ieșean Clement Pălimaru. În urma acestei înfrângeri, CSMS Iași a trecut pe locul doi în clasament, după FC Clinceni, care a acumulat, după patru etape, 10 puncte. Înfrângerea este cu atât mai dureroasă cu cât rezultatul contează în play-off, Iașul pierzând trei puncte deosebit de importante. Practic, în urma acestei înfrângeri, trupa antrenată de Costel Enache și-a diminuat serios șansele de a se număra, începând din vara anului viitor, printre cele mai bune formații din Liga I. În meciul de sâmbătă, CSMS Iași a evoluat în formula: B. Miron – Voicu, Mihalache, Crețu, R. Miron – Novac, Bădic, Onofraș, Cl. Ionescu, Țigănașu, Herghelegiu. În celelalte meciuri ale etapei a 4-a a Ligii a II (Seria I) s-au înregistrat următoarele rezultate: Unirea Slobozia – Dunărea Galați 3-1, Rapid CFR Suceava – ACS Berceni 0-2, Farul Constanța – CF Brăila 0-1. În clasament: 1. FC CLINCENI (10 p), 2. CSMS Iași (9 p), 3. Farul (7 p), 4. Rapid (5 p), 5. Unirea Slobozia (5 p), 6. CF Brăila (5 p), 7. ACS Berceni (4 p), 8. Rapid CFR Suceava (2 p), 9. Gloria Buzău (1 p), 10. Unirea Târlungeni (1 p), 11. Dunărea Galați (1 p), 12. Sportul Studențesc (0 p), 13. SC Bacău (0 p). Etapa viitoare (sâmbătă, 28 septembrie, ora 11.00): ACS Berceni – Dunărea Galați, Gloria Buzău – Rapid CFR Suceava, Unirea Târlungeni – Sportul Studențesc, CF Brăila – Rapid, FC Clinceni – Farul, CSMS Iași – Unirea Slobozia (ora 21.00, în direct pe TVR 1).