5:14 pm - Saturday May 1, 0793

Poli Iaşi – Şomuz Fălticeni 3-2, într-un joc amical disputat în Copou

În pregătirea partidei de luni, de la ora 18.00, de pe teren propriu, cu Petrolul Ploieşti, din etapa a XI-a a Superligii, Poli Iaşi a disputat miercuri un joc amical, pe Stadionul “Emil Alexandrescu”, cu formaţia Şomuz Fălticeni, ocupanta locului 9 în Seria 1 a Ligii 3.

Cu această ocazie, antrenorul Leo Grozavu a testat şi câţiva jucători tineri care se pregătesc în Copou, printre care mijlocaşul Denis Ciobanu şi atacantul columbian Andres Camilo.

Jocul s-a încheiat cu victoria ieşenilor, scor 3-2 (1-2), golurile gazdelor fiind semnate de Vaşvari (min. 20 din penalty), Farcaș (min. 54) şi Camilo (min. 58). Pentru suceveni a marcat Julei (min. 17 şi min. 30)

Poli Iaşi (repriza I): Ailenei – Tincu, Farcaș, Katanec, Belu – Jatoba, Hrib (min. 37 A. Ciobanu), Vașvari, Ștefanovici – Buș, Dumitru.

Poli Iaşi (repriza a II-a): Jankov – Belu (min. 65 Dumitru), Tincu, Katanec, Ștefanovici – Farcaș, A. Ciobanu, D. Ciobanu (min. 65 Hrib) – Camilo, Vojtus, R. Ion.

Șomuz: Tomache – Lăcustă, Asibey (min. 46 Istrati), Nwodu, Coajă – Cîrstean (min. 46 Plămadă), Sahlean, Ungurianu (min. 46 Oblesniuc), Julei (min. 59 Stoian) – Savin (min. 64 V.Petrișor), Amihăesei (min. 68 Maganu).

Filed in: Informațía zilei, Sport