5:14 pm - Saturday April 29, 2305

Poli Iași – Flacăra Erbiceni 3-0, într-un joc de pregătire disputat în Copou

Profitând de faptul că la sfârșitul acestei săptămâni nu are programat joc oficial în campionat, Politehnica Iași a disputat vineri, la prânz, un joc de pregătire liderul campionatului județului Iași, formația Flacăra Erbiceni. Meciul s-a jucat pe durata a două reprize a câte 35 de minute și s-a încheiat cu scorul de 3-0 (1-0) în  favoarea divizionarei secunde, care a înscris prin John Kamara (min. 13, după o lovitură liberă executată de Asăvoaie, Sekou Camara (min. 52, dintr-un penalty provocat de Ionuț Pop și Tiberiu Serediuc (min. 60, din pasa lui Cristi Pușcaș).  În prima repriză, Poli Iași a evoluat în formula: Brânză – Kouadio, Okan, Plămadă, Ad.Ilie – Kamara, Chiorean – Aftanache, Asăvoaie, Muratovic – Plokhotniuk. În partea a doua a jocului au evoluat: Axinte – Kouadio, Cană, Ungurenașu, Serediuc – Pușcaș- Fr. Cristea, Mărieș, Muratovic, Pop – Camara. Pelivan și Defta nu au fost utilizați, fiind în lotul echipei U19 pentru jocul de mâine, din campionat, cu LPS Buzău. La echipa din Erbiceni, cuplul de fundași centrali a fost format de doi foști jucători ai Politehnicii, Adrian Ilie și respectiv Ovidiu Mihalache.