Poli Iaşi – FC Botoşani 1-2, într-un meci amical disputat în Copou

Poli Iaşi a pierdut, scor 1-2 (1-0) meciul amical disputat sâmbătă după amiază, în Copou, în compania formaţiei FC Botoşani. Au marcat: Vojtus (min. 13) pentru gazde, respectiv Tallo (min. 78) şi Mailat (min. 94) pentru oaspeţi. Meciul s-a desfăşurat pe durata a două reprize a câte 60 de minute fiecare.

Poli Iaşi (în prima repriză): Brînză – Kouadio, Tincu, Katanec, Ștefanovici – Vașvari, Itu, Fr. Cristea – Dumitru, Vojtus, R. Ion.

Portarii Brânză, Ailenei şi Jankov au evoluat fiecare câte 40 de minute.  În repriza a doua au mai jucat Martac, Lică, Plămadă, Ciaun, Telcean, Marchioni, Roman, Istratie, Harrison, Hlistei şi Fărcaş.

FC Botoşani a început în formula: Ducan – Patache, Sadiku, Şeroni, Mboko – David, Ivanov, Dragu – Cioiu, Burlacu, Roman II. Pe parcurs au mai intrat în teren Pap, Mailat, Tallo, Florescu, Camara, Pinson, Zabou, Pius, Dragomir, Tomache şi Braşoveanu.

Campionatul Ligii 2 se va relua săptămâna viitoare, după pauza determinată de meciurile echipei naţionale, cu meciurile etapei a II-a din faza secundă. În play off, Poli Iaşi va întâlni vineri, 31 martie, de la ora 18.00, în Copou, formaţia Gloria Buzău.