5:12 am - Wednesday August 17, 2022

Asociația Profesorilor Liberali Iași și Moș Crăciun au premiat elevii cu rezultate deosebite la învățătură

Elevii din mediul rural cu rezultate deosebite la învățătură au fost premiați la sfârșitul săptămânii trecute la inițiativa Asociației Profesorilor Liberali Iași. Este vorba de copii de clasa a VIII-a care au obținut medii de peste 9.50 la testarea inițială, în mediul rural.

În același context, după susținerea unui spectacol artistic, au fost premiați și copiii Ansamblului “Florile Moldovei”, juniorii Ansamblului Artistic Profesionist “Constantin Arvinte” al Consiliului Județean Iași.

La eveniment au participat părinți, reprezentanți ai unităților de învățământ de unde provin copiii premiați, ai Inspectoratului Școlar Județean Iași, ai Consiliului Județean Iași, secretarul de stat în Ministerul Culturii, Liviu Brătescu și deputatul Alexandru Muraru.

Elevii cu rezultate deosebite la testarea inițială de clasa a VIII-a care au fost premiați sunt:

Nume Prenume Disciplina Nota Denumirea unitatii de invatamant cu PJ Director
TROFIN DELIA LIMBA ROMÂNĂ 10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SCOBINŢI SERBAN OLGA
ULMANU DANIELA LIMBA ROMÂNĂ 10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SCOBINŢI SERBAN OLGA
ARMĂȘELU BIANCA LIMBA ROMÂNĂ 10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION HAULICĂ”, IPATELE BOACĂ GEORGETA
ISMANĂ IUSTINA LIMBA ROMÂNĂ 10 ȘCOALA PROFESIONALĂ “STEFAN CEL MARE”, COTNARI PRALEA  OANA-ELENA
ANTOANE CRISTINA LIMBA ROMÂNĂ 10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE ALECSANDRI”, MIRCEŞTI GHERCĂ GABRIELA
MACOVEI MIHAELA LIMBA ROMÂNĂ 10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, ŞIPOTE PĂRĂLEȘTE MARIANA
CHIRIAC LAURA MATEMATICĂ 10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AXINTE URICARIUL”, SCÂNTEIA VITEL GIGI
FLOREA FLORIN LIMBA ROMÂNĂ 9.9 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, HORLEŞTI ZAMCANU CORNELIA
DI PIETRO SILVIA LIMBA ROMÂNĂ 9.9 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, GÂRBEŞTI SPITA DANUT
ROBU ŞTEFAN MATEMATICĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, MUNCELU DE SUS BRUMĂ SORINELA MANUELA
SANDU LUCIAN-VASILICĂ LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, PIETROSU/ TĂTĂRUȘI CLIMINTE VIOLETA
FLORIȘTEANU MARIA LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE IORGA”, BUHALNIȚA GALBEN DIANA-LOREDANA
PINTILIE ALEXANDRA LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, CIORTEŞTI POPA DOREL-CONSTANTIN
BOGHIU ANDREI LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMARNA PROFIR ALINA-MIHAELA
BOZARU MIHAELA LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PROFESOR MIHAI DUMITRIU”, VALEA LUPULUI PETREA PETRONELA
DĂNILĂ IULIA LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA PROFESIONALĂ “STEFAN CEL MARE”, COTNARI PRALEA  OANA-ELENA
DĂNILĂ LAVINIA LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA PROFESIONALĂ “STEFAN CEL MARE”, COTNARI PRALEA  OANA-ELENA
PASCAL NAOMI LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN ERBICEANU”, ERBICENI MINEA FLORENTINA
CIUBOTARIU DARIA LIMBA ROMÂNĂ 9.8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, BIVOLARI ȚÂRU CONSTANTIN
APAVALOAEI ILIA MATEMATICĂ 9.5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN ERBICEANU”, ERBICENI MINEA FLORENTINA
DAVID NICOLAE MATEMATICĂ 9.5 LICEUL TEHNOLOGIC ”PETRE P. CARP”, ȚIBĂNEȘTI DAVID ALINA FLORENTINA

Filed in: Educație, Informațía zilei

Comments are closed.

;